Latvijas Republikas Prokuratūra

 

Dura lex, sed lex!

Prokuratūra ir tiesu varas institūcija, kas patstāvīgi veic uzraudzību pār likumības ievērošanu likumā noteiktās kompetences ietvaros. Prokuratūras uzdevums ir reaģēt uz likuma pārkāpumu un nodrošināt ar to saistītās lietas izlemšanu likumā noteiktajā kārtībā.

Publicēts 28/04/2017

Prokurore arī apelācijas instances tiesai divus apsūdzētos ārstus par profesionālo pienākumu nolaidīgu pildīšanu, kas bija par iemeslu jaundzimušā bērna nāvei pēc dzemdībām, prasījusi piemērot brīvības atņemšanu un papildsodu

2017. gada 27. aprīlī Rīgas apgabaltiesa pasludināja saīsināto spriedumu krimināllietā pret diviem ārstiem – ginekologiem, kuri, sniedzot pacientei dzemdībpalīdzību, nolaidīgi pildīja savus profesionālos pienākumus, kas viņu neuzmanības dēļ bija par iemeslu jaundzimušā nāvei, atzīstot viņus par vainīgiem noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kas paredzēts Krimināllikuma 138. panta otrajā daļā, piemērojot katram no apsūdzētajiem naudas sodu 100 minimālo mēnešalgu jeb 38 000 eiro apmērā.

Lasīt vairāk
Publicēts 28/04/2017

Prokuratūra apelācijas kārtībā pārsūdzēs tiesas spriedumu krimināllietā par iesaistīšanos noziedzīgā organizācijā, piedalīšanos tās izdarītajos noziegumos un par prettiesisku piedalīšanos bruņotā konfliktā Sīrijā

2017. gada 27. aprīlī Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa pasludināja saīsināto spriedumu krimināllietā pret jaunieti par iesaistīšanos noziedzīgā organizācijā, piedalīšanos tās izdarītajos noziegumos un par prettiesisku piedalīšanos bruņotā konfliktā Sīrijā, apsūdzēto atzīstot par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kas paredzēts Krimināllikuma 77.-1 pantā, bet attaisnojot celtajā apsūdzībā pēc Krimināllikuma 89.-1 panta.

Lasīt vairāk
Publicēts 27/04/2017

Informācija par Vidzemes tiesas apgabala prokuratūras prokurora amata vakanci

Atbilstoši Prokuratūras likuma 34.panta trešajā daļā noteiktajam Latvijas Republikas Prokuratūra informē, ka tiek plānots aizpildīt Vidzemes tiesas apgabala prokuratūras prokurora amata vakanci.

Lasīt vairāk

INFORMĀCIJA