Latvijas Republikas Prokuratūra

 

Dura lex, sed lex!

Prokuratūra ir tiesu varas institūcija, kas patstāvīgi veic uzraudzību pār likumības ievērošanu likumā noteiktās kompetences ietvaros. Prokuratūras uzdevums ir reaģēt uz likuma pārkāpumu un nodrošināt ar to saistītās lietas izlemšanu likumā noteiktajā kārtībā.

Publicēts 17/09/2019

Informācija par Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurora amata vakanci

Atbilstoši Prokuratūras 34.panta trešajā daļā noteiktajam, Latvijas Republikas Prokuratūra informē, ka tiek plānots aizpildīt Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurora amata vakanci.

Lasīt vairāk
Publicēts 16/09/2019

Atcelts lēmums par H.Cukura krimināllietas izbeigšanu

Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas virsprokurors Modris Adlers atcēlis lēmumu par tā saucamās H.Cukura krimināllietas izbeigšanu. Lietā atjaunota pirmstiesas izmeklēšana.

Lasīt vairāk
Publicēts 13/09/2019

Prokuratūra pie kriminālatbildības saukusi personu par dalību bruņotā konfliktā

2019.gada 4.septembrī Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurore pie kriminālatbildības saukusi fizisku personu par prettiesisku dalību bruņotā konfliktā, kas vērsts pret valsts teritoriālo neaizskaramību un ir pretrunā ar Latvijas Republikai saistošām starptautiskajām tiesībām, neievērojot normatīvos aktus.

Lasīt vairāk

INFORMĀCIJA