Latvijas Republikas prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

 

Dura lex, sed lex!

Prokuratūra ir tiesu varas institūcija, kas patstāvīgi veic uzraudzību pār likumības ievērošanu likumā noteiktās kompetences ietvaros. Prokuratūras uzdevums ir reaģēt uz likuma pārkāpumu un nodrošināt ar to saistītās lietas izlemšanu likumā noteiktajā kārtībā.

Publicēts 11/06/2021

Tiesai nosūtīta krimināllieta par kontrabandu lielā apmērā

2021. gada 9. jūnijā Latgales tiesas apgabala prokuratūras prokurore tiesai nosūtīja krimināllietu septiņu personu apsūdzībā par to, ka viņi izdarīja muitošanai pakļauto preču ievešanu Latvijas Republikas muitas teritorijā, apejot muitas kontroli (kontrabanda), organizētā grupā un lielā apmērā, nodarot valstij mantisku zaudējumu 33 308,21 EUR.

Lasīt vairāk
Publicēts 10/06/2021

Prokurors iesniedz protestu par rīcību ar suni Ārčijs un par piemērotā soda vieglumu

Ģenerālprokuratūras Darbības kontroles un starptautiskās sadarbības departamenta Prokuratūras funkciju īstenošanas koordinācijas nodaļas prokurors veica pārbaudi Prokuratūras likuma 16.panta kārtībā par administratīvā pārkāpuma lietā par dzīvnieku labturības prasību pārkāpumiem, kas veikti par iepriekš sabiedrībā plaši izskanējušo suni Ārčijs.

Lasīt vairāk
Publicēts 09/06/2021

Tieslietu sistēmas II pakāpes Goda zīmi saņem prokurore Ingūna Šnepste

Tieslietu sistēmas apbalvošanas padome 2021. gadā lēmusi piešķirt tieslietu sistēmas Goda zīmes 24 tieslietu sistēmas kvalificētiem speciālistiem, ekspertiem un darbiniekiem par viņu sniegto ieguldījumu Latvijas tieslietu sistēmas attīstībā, demokrātijas un tiesiskuma stiprināšanā.

Lasīt vairāk

INFORMĀCIJA