Latvijas Republikas Prokuratūra

 

Dura lex, sed lex!

Prokuratūra ir tiesu varas institūcija, kas patstāvīgi veic uzraudzību pār likumības ievērošanu likumā noteiktās kompetences ietvaros. Prokuratūras uzdevums ir reaģēt uz likuma pārkāpumu un nodrošināt ar to saistītās lietas izlemšanu likumā noteiktajā kārtībā.

Publicēts 25/10/2016

Prokuratūra tiesai nodod krimināllietu pret 12 Vjetnamas Sociālistiskās Republikas pilsoņiem, kuri personu grupā ar divām nepilngadīgām personām nelikumīgi šķērsoja Latvijas Republikas valsts robežu

2016. gada septembra beigās Alūksnes rajona prokuratūras virsprokurore tiesai nodevusi krimināllietu, kurā pie kriminālatbildības saukti 12 Vjetnamas Sociālistiskās Republikas pilsoņi, kuri personu grupā ar divām nepilngadīgām personām, pret kurām kriminālprocess izbeigts daļā, ejot ar kājām ārpus vietas, kur atļauta robežas šķērsošana, tīši nelikumīgi šķērsoja valsts robežu virzienā no Krievijas Federācijas puses uz Latvijas Republiku.

Lasīt vairāk
Publicēts 25/10/2016

Vairākiem Latvijas Republikas Prokuratūras virsprokuroriem un prokuroriem piešķirti Tieslietu sistēmas apbalvojumi

Tuvojoties Latvijas Republikas proklamēšanas 98. gadadienai, Tieslietu sistēmas apbalvošanas padome šā gada 19. oktobrī lēmusi par apbalvojumu piešķiršanu vairākiem tieslietu sistēmas darbiniekiem, tostarp par Tieslietu sistēmas Goda zīmju piešķiršanu vairākiem virsprokuroriem un prokuroriem.

Lasīt vairāk
Publicēts 24/10/2016

Tiesa krimināllietā par autortiesību pārkāpšanu, ar kuru nodarīts materiālais zaudējums 91 256 eiro apmērā, apstiprinājusi prokurora noslēgto vienošanos par piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanu juridiskajai personai

2016. gada 19. oktobrī Rīgas rajona tiesa krimināllietā par autortiesību pārkāpšanu, ar kuru to subjektiem nodarīts zaudējums 91 256 eiro apmērā, apstiprinājusi Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūras prokurora noslēgto vienošanos par piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanu juridiskajai personai, nospriežot metālapstrādes uzņēmumam piespriest naudas piedziņu 22 Latvijas Republikā noteikto minimālo mēnešalgu apmērā jeb 8140 eiro apmērā.

Lasīt vairāk

INFORMĀCIJA