Latvijas Republikas Prokuratūra

 

Dura lex, sed lex!

Prokuratūra ir tiesu varas institūcija, kas patstāvīgi veic uzraudzību pār likumības ievērošanu likumā noteiktās kompetences ietvaros. Prokuratūras uzdevums ir reaģēt uz likuma pārkāpumu un nodrošināt ar to saistītās lietas izlemšanu likumā noteiktajā kārtībā.

Publicēts 20/02/2017

Pie kriminālatbildības saukta Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldes amatpersona par savu pienākumu nepildīšanu

Ludzas rajona prokuratūras prokurore pie kriminālatbildības saukusi un uzsākusi kriminālvajāšanu pret Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldes muitas kontroles punktu daļas vecāko muitas uzraudzi par to, ka viņa nepildīja savu valsts amatpersonas pienākumu, tas ir, būdama valsts amatpersona aiz nolaidības neizdarīja darbības, kuras viņai pēc likuma bija jāizdara, lai novērstu kaitējumu valsts varai, pārvaldības kārtībai un ar to izraisīja smagas sekas.

Lasīt vairāk
Publicēts 17/02/2017

Stājušies spēkā tiesas spriedumi narkotisko vielu pircējam un pārdevējam

2016.gada vasarā nepilngadīgs narkotisko vielu pārdevējs, kāda lielveikala apakšzemes stāvvietā realizēja personai gandrīz 200 g izžāvētu kanabiss (marihuānu), kas ir narkotiskā viela lielā apmērā. Abas personas uzreiz tika aizturētas.

Ar savām noziedzīgajām darbībām nepilngadīgais narkotisko vielu realizētājs izdarīja sevišķi smagu noziegumu, kas paredzēts Krimināllikuma 253. -1. panta trešajā daļā, bet pircējs - sevišķi smagu noziegumu, kas paredzēts Krimināllikuma 253. panta otrajā daļā.

Lasīt vairāk
Publicēts 15/02/2017

Šā gada 22. februārī notiks gada pārskata sanāksme par prokuratūras darba rezultātiem 2016. gadā un plānotajām darbības prioritātēm 2017. gadā

Šā gada 22. februārī plkst.10:00 Latvijas Republikas Ģenerālprokuratūras telpās notiks gadskārtējā virsprokuroru sanāksme par prokuratūras darba rezultātiem 2016. gadā un plānotajām darbības prioritātēm šajā gadā.

Lasīt vairāk

INFORMĀCIJA