Latvijas Republikas Prokuratūra

 

Dura lex, sed lex!

Prokuratūra ir tiesu varas institūcija, kas patstāvīgi veic uzraudzību pār likumības ievērošanu likumā noteiktās kompetences ietvaros. Prokuratūras uzdevums ir reaģēt uz likuma pārkāpumu un nodrošināt ar to saistītās lietas izlemšanu likumā noteiktajā kārtībā.

Publicēts 24/09/2020

Personas tiesās par naudas līdzekļu piesavināšanos gandrīz viena miljona eiro apmērā

Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurors tiesai nosūtījis krimināllietu, kurā pie kriminālatbildības sauktas divas personas par gandrīz viena miljona eiro piesavināšanos, internetā tirgojot mobilos telefonus. Pēc tam personas noziedzīgi iegūtos naudas līdzekļus legalizēja.

Lasīt vairāk
Publicēts 24/09/2020

Latvijas Republikas Prokuratūra atzīmēs 30. gadadienu

Šā gada 26.septembrī Latvijas Republikas Prokuratūra atzīmēs savas dibināšanas 30.gadadienu. Par godu šim notikumam 25.septembrī notiks svētku dievkalpojums Rīgas Doma baznīcā, kura laikā tiks iesvētīts Latvijas Republikas Prokuratūras karogs, ģenerālprokurors Juris Stukāns teiks uzrunu, kā arī tiks pasniegti prokuratūras apbalvojumi.

Lasīt vairāk
Publicēts 24/09/2020

Tiesai nodod krimināllietu par neizpaužamu ziņu izpaušanu

Šodien, 24.septembrī, Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurore Evita Masule ir pieņēmusi lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai pret divām personām – Ģenerālprokuratūras departamenta virsprokurori par izmeklēšanas noslēpuma izpaušanu divām personām, t.i., par divu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu, kas paredzēti Krimināllikuma 329.pantā, kā arī zvērinātam advokātam par apzināti nepatiesas liecības sniegšanu Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja lietvedībā esošajā kriminālprocesā, t.i., par noziedzīgu nodarījumu, kas paredzēts Krimināllikuma 300.panta otrajā daļā.

Lasīt vairāk

INFORMĀCIJA