Latvijas Republikas prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Paziņojumi presei

Publicēts 09/03/2021

Tiesai nosūtīta krimināllieta par jaundzimušā bērna nogalināšanu un līķa apgānīšanu

2021. gada 8. martā Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu, kurā apsūdzēti četri radinieki par jaundzimušā bērna nogalināšanu un līķa vairākkārtēju nelikumīgu pārapbedīšanu (līķa apgānīšanu).

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai 2020. gada aprīlī vienai no apsūdzētajām sievietēm sākās dzemdības un mājas apstākļos piedzima dzīva meitenīte. Apsūdzētā ar šķērēm pārgrieza nabas saiti un slepkavības nolūkā jaundzimušo ielika plastikāta iepirkuma maisā, kuru aizsēja. Maisu ar bērna līķi viņa iznesa no mājas un atstāja pie atkritumu bedres.

Apsūdzētās sievietes vecmamma atrada maisu ar bērna līķi, ietina viņu autiņā un apraka. Par notikušo tika pastāstīts radiniekiem, kuriem radās ideja padziļināt bedri, lai dzīvnieki bērna līķīti nevar atrast, ko trīs reizes arī izdarīja, pēc kā apraka to pavisam citā vietā. Tādējādi apsūdzētie rupji aizskāra sabiedrībā vispārpieņemtās morāles normas par attieksmi pret miruša cilvēka ķermeni, kas ir pasargājams no necienīgas un nelikumīgas rīcības.

Prokurore vienu apsūdzēto pie kriminālatbildības saukusi pēc Krimināllikuma 117. panta 2. punkta un 228. panta otrās daļas, vienu personu – pēc Krimināllikuma 228. panta pirmās un otrās daļas –, vēl vienu personu – pēc Krimināllikuma 228. panta otrās daļas –, savukārt ceturtā persona pie kriminālatbildības saukta pēc Krimināllikuma 228. panta pirmās daļas.

Lieta izskatīšanai nodota Rīgas rajona tiesai.

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr viņas vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

 


Aiga Eiduka
Latvijas Republikas Prokuratūras
Preses sekretāre
Tālrunis: 67044444, 27044444
e-pasts: Aiga.Eiduka@lrp.gov.lv

 

Atpakaļ