Latvijas Republikas prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Paziņojumi presei

Publicēts 16/11/2021

Prokurore pie kriminālatbildības sauc vīrieti par savas mazgadīgās pameitas izvarošanu

Attēls: Prokurore pie kriminālatbildības sauc vīrieti par savas mazgadīgās pameitas izvarošanu

Latgales tiesas apgabala prokuratūras prokurore 2021. gada 13. novembrī pie kriminālatbildības saukusi kādu vīrieti par savas pameitas, kura nav sasniegusi sešpadsmit gadu vecumu, izvarošanu, darot to vairāku gadu garumā.

Saskaņā ar apsūdzību vīrietis, izmantojot brīžus, kad palika divatā ar savu mazgadīgo pameitu, nolūkā apmierināt savu dzimumtieksmi, kā arī, izmantojot mazgadīgās bezpalīdzības stāvokli un uzticību viņam kā ģimenes loceklim, izvaroja viņu. Šādas darbības no apsūdzētā puses četru gadu garumā ar cietušo tika veiktas vairākkārtīgi, kā rezultātā iestājās cietušās grūtniecība un četrpadsmit gadus vecā meitene dzemdēja bērnu ar iedzimtām kaitēm, kurš trīs mēnešu vecumā nomira.

Prokurore apsūdzēto vīrieti pie kriminālatbildības saukusi pēc Krimināllikuma 159. panta trešās daļas un 160. panta sestās daļas.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr viņas vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

*Attēlam ilustratīva nozīme

 

 

Aiga Eiduka
Latvijas Republikas prokuratūras
Preses sekretāre
Tālrunis: 67044444, 27044444
e-pasts: Aiga.Eiduka@lrp.gov.lv

 

Atpakaļ