Latvijas Republikas prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Paziņojumi presei

Publicēts 24/11/2021

Noslēgusies pretendentu pieteikšanās uz prokurora amatu

Attēls: Noslēgusies pretendentu pieteikšanās uz prokurora amatu

 

Š.g. 17. novembrī noslēdzās prokurora amata pretendentu pieteikšanās uz prokurora amatu. Kopumā saņemti 60 pretendentu pieteikumi, kas prokuratūrai ļaus atlasīt profesionālus un atbilstošus prokurora amata kandidātus. Prokurora amata pretendenta pieteikumā obligāta prasība bija norādīt prokuratūras struktūrvienību, uz kuras amata vakanci vēlas pretendēt. Prokurora amata kandidātu atlases procesa ietvaros primāri plānots komplektēt rajona (pilsētas) prokurora amata vakances šādās prokuratūras struktūrvienībās:  
-    Rīgas Austrumu prokuratūrā,
-    Rīgas Pārdaugavas prokuratūrā,
-    Rīgas Ziemeļu prokuratūrā,
-    Pierīgas prokuratūrā,
-    Dienvidlatgales prokuratūrā,
-    Vidzemes prokuratūrā;  
-    Rietumzemgales prokuratūrā,
-    Daudznozaru specializētajā prokuratūrā,
-    Nodokļu un muitas lietu prokuratūrā.

Prokurora amata pretendentiem vispārējo un juridisko zināšanu pārbaudījuma pirmā kārta notiks 2021.gada 2.decembrī plkst. 10.00 prokuratūras ēkā Kalpaka bulvārī 6, Rīgā.

Šogad šī ir trešā reize, kad prokuratūra izsludināja pieteikšanos prokurora amatam. Iepriekšējās divas reizes kopumā tika saņemti 118 prokurora amata pretendentu pieteikumi, vispārējo un juridisko zināšanu pārbaudījuma abas kārtas kopā nokārtoja desmit pretendenti. Deviņi no viņiem ir uzsākuši stažēšanos prokurora amata pienākumu veikšanai kādā no rajona (pilsētas) prokuratūras struktūrvienībām.
Papildus informējam, ka, izmantojot jauno prokurora amata kandidātu atlases kārtību, kas ir spēkā no š.g. 6. augusta, personas, kuras ir nokārtojušas valsts vienoto jurista profesionālās kvalifikācijas eksāmenu, var pieteikties uz rajona (pilsētas) prokuratūras prokurora amata vietu ārpus prokuratūras nolikumā noteiktā sludinājuma publicēšanas un tikt atbrīvotas no vispārējo un juridisko zināšanu pārbaudījuma kārtošanas.

 

 


Aiga Eiduka
Latvijas Republikas prokuratūras
Preses sekretāre
Tālrunis: 67044444, 27044444
e-pasts: Aiga.Eiduka@lrp.gov.lv

 

Atpakaļ