Latvijas Republikas prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Paziņojumi presei

Publicēts 08/05/2021

Atstāts negrozīts tiesas spriedums par sevišķi smaga nozieguma izdarīšanu

Ar 2021. gada 5. maija Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģijas lēmumu atstāts negrozīts 2020. gada 23. novembra Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas spriedums, ar kuru kādai personai par sevišķi smaga nozieguma izdarīšanu, kas paredzēts Krimināllikuma 262. panta ceturtajā daļā, tika piemērots brīvības atņemšanas sods uz četriem gadiem, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem.
    Apelācijas kārtībā lieta tika izskatīta, pamatojoties uz apsūdzētās personas aizstāvja apelācijas sūdzību, kurā tika lūgts samazināt brīvības atņemšanas sodu un tā izpildi noteikt nosacīti.
    Jau iepriekš tika ziņots, ka ar Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas spriedumu kādai personai par transportlīdzekļa vadīšanu bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, atrodoties alkohola ietekmē, un gājējas notriekšanu uz neregulējamas gājēju pārejas, kā rezultātā no triecienā gūtajām traumām iestājās gājējas nāve, tika piemērots brīvības atņemšanas sods uz četriem gadiem, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem.
    Valsts apsūdzību apelācijas instances tiesā uzturēja Daudznozaru specializētās prokuratūras prokurors.


Una Rēķe

Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālrunis: 67044586, 27008423
e-pasts: Una.Reke@lrp.gov.lv

 

Atpakaļ

INFORMĀCIJA