Latvijas Republikas prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Aktualitātes

Publicēts 11/06/2021

Tiesai nosūtīta krimināllieta par kontrabandu lielā apmērā

2021. gada 9. jūnijā Latgales tiesas apgabala prokuratūras prokurore tiesai nosūtīja krimināllietu septiņu personu apsūdzībā par to, ka viņi izdarīja muitošanai pakļauto preču ievešanu Latvijas Republikas muitas teritorijā, apejot muitas kontroli (kontrabanda), organizētā grupā un lielā apmērā, nodarot valstij mantisku zaudējumu 33 308,21 EUR.
Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai apsūdzētie sazinājās ar noziedzīgā nodarījumā iesaistītām personām Baltkrievijas Republikā, no kurām pārņēma iepakojumus, kuros atradās 210 000 cigaretes ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām, un nelikumīgi, apejot muitas kontroli, ieveda Latvijas Republikā, kur tos noslēpa mežā, pārsedzot ar egļu zariem, ar mērķi nākošajā dienā iepakojumus ar cigaretēm pārvadāt to turpmākai realizācijai Latvijas Republikas teritorijā.  
Kad apsūdzētie gatavojās paņemt cigaretes no “slēpņa”, viņi tika pārsteigti noziedzīga nodarījuma izdarīšanas brīdi. Divas personas tika aizturētas, bet pārējiem organizētās grupas dalībniekiem izdevās aizbēgt, taču vēlāk arī šīs personas tika aizturētas.
Apsūdzētie pie kriminālatbildības saukti pēc Krimināllikuma 190. panta trešās daļas.
Lieta izskatīšanai nodota Daugavpils tiesai.


Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr viņas vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 


Aiga Eiduka
Latvijas Republikas Prokuratūras
Preses sekretāre
Tālrunis: 67044444, 27044444
e-pasts: Aiga.Eiduka@lrp.gov.lv

 

Atpakaļ

INFORMĀCIJA