Latvijas Republikas Prokuratūra

Aktualitātes

Publicēts 24/03/2017

Prokuratūra pie kriminālatbildības saukusi VAS “Latvijas Dzelzceļš” darbinieku par spiegošanu

2017. gada 23. martā Zemgales tiesas apgabala prokuratūras prokurore saukusi pie kriminālatbildības “Latvijas Dzelzceļš” darbinieku par Krimināllikuma 85. panta pirmajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu.

Saskaņā ar lēmumu par personas saukšanu pie kriminālatbildības, laika posmā no 2015. gada 21. oktobra līdz 2016. gada 23. septembrim apsūdzētais, būdams VAS “Latvijas Dzelzceļš” darbinieks, Jelgavas dzelzceļa stacijas sliežu ceļu atbildības teritorijā regulāri, sistēmiski un mērķtiecīgi nodarbojās ar neizpaužamu militāra rakstura ziņu un komercnoslēpumu nelikumīgu vākšanu Krievijas Federācijas uzdevumā, pēc kā iegūto informāciju nodeva Krievijas Federācijā esošai kontaktpersonai.

Apsūdzētais, pārfilmējot (pavairojot) no VAS “Latvijas Dzelzceļš” videonovērošanas sistēmām tiešsaistes režīmā un video arhīviem, nelikumīgi ieguva ziņas par Ziemeļatlantijas līguma organizācijas (NATO) militārās tehnikas pārvietošanos Latvijas Republikas teritorijā.

Nelikumīgi vākto, iegūto un pavairoto informāciju un neizpaužamās ziņas, apsūdzētais elektroniskā formātā nosūtīja Krievijas Federācijā esošai kontaktpersonai, kas pārstāvēja un darbojās Krievijas Federācijas interesēs.

Apsūdzētajai personai piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Nolūkā nodrošināt izmeklēšanas noslēpumu, detalizētāka informācija pagaidām netiks sniegta.

 

 

Kristīne Sutugina

Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Preses sekretāre
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044444, 27044444
e-pasts: Kristine.Sutugina@lrp.gov.lv

Atpakaļ

INFORMĀCIJA