Latvijas Republikas Prokuratūra

 

Dura lex, sed lex!

Prokuratūra ir tiesu varas institūcija, kas patstāvīgi veic uzraudzību pār likumības ievērošanu likumā noteiktās kompetences ietvaros. Prokuratūras uzdevums ir reaģēt uz likuma pārkāpumu un nodrošināt ar to saistītās lietas izlemšanu likumā noteiktajā kārtībā.

Publicēts 12/11/2018

Prokuratūra tiesai nodod krimināllietu par mēģinājumu piedalīties bruņotā konfliktā Ukrainā

2018.gada 8.novembrī Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurore nosūtījusi Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai krimināllietu, kurā kāds vīrietis apsūdzēts par mēģinājumu prettiesiski piedalīties ārpus Latvijas Republikas teritorijas notiekošā bruņotā konfliktā, kas vērsts pret valsts teritoriālo neaizskaramību un ir pretrunā ar Latvijas Republikai saistošām starptautiskajām tiesībām, neievērojot normatīvos aktus, un par mēģinājumu iesaistīties tādā noziedzīgā organizācijā, kuras sastāvā ir vismaz piecas personas, un, kas izveidota nolūkā izdarīt sevišķi smagus noziegumus pret valsti. 

Lasīt vairāk
Publicēts 09/11/2018

Tiesa apmierina Ģenerālprokuratūras prokurora prasību tā dēvētajā “Lielvārdes vekseļa lietā”

Ģenerālprokuratūras Personu un valsts tiesību aizsardzības departamentā tika izskatīts Lielvārdes novada pašvaldības iesniegums ar lūgumu veikt pārbaudi Lielvārdes novada pašvaldības likumīgo tiesību un interešu pārkāpumu lietā, vēršoties tiesā ar prasības pieteikumu saistībā ar bijušā Lielvārdes novada domes priekšsēdētāja 2015. gada 24. novembrī parakstīto parādzīmi par 200 000 000 eiro saistībām.

Lasīt vairāk
Publicēts 08/11/2018

Prokuratūra tiesai nodod tā saucamo “naudas mūļu lietu” attiecībā pret vienu personu

31.oktobrī Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūras prokurors tiesai nosūtījis kriminālprocesu, kurā pie atbildības saukta persona par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju personu grupā pēc iepriekšējās vienošanās un par nepatiesu ziņu sniegšanu kredītiestādei. 

Lasīt vairāk

INFORMĀCIJA