Latvijas Republikas prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

 

Dura lex, sed lex!

Prokuratūra ir tiesu varas institūcija, kas patstāvīgi veic uzraudzību pār likumības ievērošanu likumā noteiktās kompetences ietvaros. Prokuratūras uzdevums ir reaģēt uz likuma pārkāpumu un nodrošināt ar to saistītās lietas izlemšanu likumā noteiktajā kārtībā.

Publicēts 30/11/2021

Tiesai nodod krimināllietu personas apsūdzībā par krāpšanu un piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanu juridiskajai personai

Pēc Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja veiktās izmeklēšanas Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūras (turpmāk – NNVIDIP) prokurors 2021. gada 29. oktobrī sauca pie kriminālatbildības personu par noziedzīga nodarījuma, kas paredzēts Krimināllikuma 177. panta pirmajā daļā, izdarīšanu.

Lasīt vairāk
Publicēts 26/11/2021

Kukuļa piedāvāšana valsts amatpersonai – krimināli sodāma darbība

Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūras (turpmāk – NNVIDIP) prokurori divos kriminālprocesos 2021. gada 23. novembrī un 25. novembrī sauca pie kriminālatbildības personu pēc Krimināllikuma 323. panta pirmās daļas par kukuļdošanu.

Lasīt vairāk
Publicēts 25/11/2021

Prokuratūra atceļ lēmumu par kriminālprocesa izbeigšanu pret kādu personu par žurnālistu vajāšanas faktu

Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Pirmstiesas kriminālprocesa un tiesvedības koordinācijas nodaļā tika pārbaudīti kāda kriminālprocesa materiāli un procesa virzītāja – Valsts policijas – pieņemtā lēmuma par šī kriminālprocesa izbeigšanu likumība un pamatotība attiecībā uz personas darbībām, kas saistītas ar vajāšanas faktu pret vairākiem žurnālistiem.

Lasīt vairāk